Lapas

5/10/2011

Agnese Melbārde un Rihards Zaļupe izstāde "Terapija"


No 12. līdz 28. maijam Ģertrūdes ielā 46 galerijā FLAT notiks mākslas izstāde THERAPY - jaunās mākslinieces Agneses Melbārdes personālizstāde - unikāls kopdarbs sadarbībā ar komponistu un marimbas virtuozu Rihardu Zaļupi.

Ekspozīcija sastāvēs no 9 gleznām un īpaši šai izstādei radītas mūzikas.

Agnese ikdienā darbojas interjera dizaina un arhitektūras jomā, kā arī veido grafiskos dizainus, vienmēr atvēlot īpašu vietu arī savam gleznotājas talantam.
Ja līdz šim Agneses gleznas pārsvarā bijušas redzamas viņas darbu kontekstā – kā interjeru vai grafiku neatņemamas sastāvdaļas – tad šoreiz šī būs pirmā mākslinieces gleznu personālizstāde.

“Iedvesmojoties no Agneses gleznām, esmu radījis pilnīgi jaunu mūziku un tas ļaus gleznām būt ne tikai apskatāmām, bet arī individuāli (īpašā veidā) saklausāmām... Man ir īpašs prieks, ka šajā projektā varēju darboties vienā no saviem mīļākajiem žanriem – filmu mūzikā, radot katrai gleznai tādu kā muzikālu ainu” teic skaņas mākslinieks Rihards Zaļupe.

Agnese Melbārde – māksliniece, kura spēcīgi un dažbrīd skarbi, pauž savu individuālo skatījumu uz dzīvi, izmantojot ļoti plašu māksliniecisko izteiksmes līdzekļu klāstu. Visvairāk viņu interesē cilvēks un tā iekšējā garīgā pasaule. Jaunā māksliniece provocē skatītājus, transformējot realitāti, bagātinot to ar visdažādākajiem efektiem un veidojot emocionālu vēstījumu. Mākslinieces rokraksts pakļauts noskaņas meklējumiem - brīžiem maigs un smalki niansēts izvērstās krāsu un gaismēnu kompozīcijās, brīžiem tīri dekoratīvs un nevērīgs, radot iespaidu, ka darbs vēl nav pabeigts un viss turpinās. Īpatnēju efektu atsevišķu darbu kopējā noskaņā ienes arī krāsas tecinājumi, kas rada iespaidu, ka laiks rit - viss plūst un mainās...
www.agnesemelbarde.lv

Rihards Zaļupe – komponists, spilgtākais marimbas un sitaminstrumentu virtuozs Latvijā. Latvijas Nacionālā Simfoniskā orķestra un Xylem TRIO mākslinieks. Studējis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akdēmijā un Hochschule fur Musik (Ķelne). Jaunais komponists spilgti apliecinājis sevi akadēmiskajā mūzikā, kā arī radījis solo albumu Marimba Dance un sarakstījis mūziku albumam 7 Gospels.

Nav komentāru:

Komentāra publicēšana