Lapas

6/27/2011

Izstāde "Cits skatījums"

Agneses Skujiņas gleznu izstāde „Cits skatījums”Laikā no 27. jūnija līdz 10. augustam galerijā FLAT būs skatāma Agneses Skujiņas personālizstāde „Cits skatījums”. Izstādē būs aplūkojami darbi, kas tapuši pēdējā mācību gadā Latvijas Mākslas akadēmijā. „Cits skatījums” ir tēma, kuru māksliniece tuvāk aplūko arī savā maģistra darbā.


Šie darbi ir veidoti kā pētījums par cilvēka un idejas attiecībām. Gleznās aplūkotā tēma ir idejas ceļš, ko māksliniece attēlo ar tiešu stāstījumu, parādot idejas ceļojumu līdz gatavai formai. Darba mērķis bija uzsvērt idejas autonomiju, tās distancēšanos un neatkarību no cilvēka. Kaut portretiskā līdzība šajos darbos nespēlē lielu lomu, šie darbi savā ziņā ir kā pašas autores pašportreti, jo atspoguļo autores pārdomas par šo tēmu.


Agnese Skujiņa šogad beidza Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības nodaļas maģistrantūru. Līdz šim veidojusi izstādes Itālijā. Šī izstāde pašai māksliniecei ir svarīga ar to, ka tā būs pirmā mākslinieces personālizstāde Latvijā.


Izstādē aplūkojamas 7 gleznas – liela formāta portreti, ko papildina maza formāta darbi, kas ir tēmas aizsācēji, tādēļ vienlīdz svarīgi. Darbi veidoti akrila tehnikā uz papīra, vietām izmantota kolāža.


1 komentārs: